20 maja 2026 r. na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie odbędzie się spotkanie dla studentów poświęcone polskiemu systemowi energetycznemu.
Spotkanie poprowadzi dr inż. Paweł Włoch z firmy EnergyAI.
Miejsce: sala 301, budynek Wydziału Elektrycznego ZUT, ul. 26 Kwietnia 10
Godz. 13.00
Agenda spotkania:
- energia elektryczna jako tlen gospodarki,
- natura energii jako produktu z krótkim terminem przydatności, czyli bilansowanie pracy systemu elektroenergetycznego,
- jak konsumujemy i jak wytwarzamy energię elektryczną,
- parytet technologii wytwórczych i jego prognozy (węgiel, gaz, atom, wiatr, słońce, biogaz, biomasa),
- polski system elektroenergetyczny jako część europejskiego systemu elektroenergetycznego,
- polski rynek energii elektrycznej jako część europejskiego rynku handlu energią elektryczną,
- dane jako źródło wiedzy o tym co teraz i co w przyszłości się wydarzy w energetyce.
Spotkanie stanowi okazję do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem branży oraz poznania aktualnych trendów i wymagań rynku pracy w obszarze nowoczesnej energetyki.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów do udziału w wydarzeniu.






