Aktualności

Posiedzenie Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego ZUT 29.01.2026 11:25

23 stycznia 2026 r. odbyło się posiedzenie Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie. Spotkanie otworzył Dziekan WE, dr hab. inż. Grzegorz Psuj, prof. ZUT, który powitał członków Rady.

W posiedzeniu Rady wzięli udział następujący przedstawiciele otoczenia gospodarczego:

  • Pani Małgorzata Dróbka i Pani Paulina Wieczorek – GlobalLogic Poland Sp. z o. o.,
  • Pan Łukasz Białek - Intralog Smart Safety Solutions,
  • Pan Aleksander Fil - Demant Polska,
  • Pan Grzegorz Kaczmarek - ASTOR Sp. z o.o. (Oddział Zachód),
  • Pan Jan Klich- KK Group,
  • Pan Paweł Kozłowski - Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.,
  • Pan Paweł Malik - GRYFTEC Embedded Systems Sp. z o.o.,
  • Pan Bolesław Małecki - Tietoevry Create Poland Sp. z o.o.,
  • Pan Krzysztof Piątkowski - PROelCAD Sp. z o.o.,
  • Pan Radosław Piętak - Elektryka Morska Sp. z o.o.,
  • Pan Dariusz Plewik - Beckhoff Automation Sp. z o.o.

Prodziekan ds. organizacji i rozwoju dr hab. inż. Marcin Wardach, prof. ZUT przekazał informację nt. odbytych w grudniu posiedzeń Zespołów Roboczych poszczególnych kierunków, natomiast Dziekan Grzegorz Psuj poinformował, że na podstawie Statutu Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego ZUT, po wyborze Przewodniczących Zespołów Roboczych, ukonstytuowało się Prezydium Rady Przemysłowo-Programowej:

  1. Przewodniczący – dr hab. inż. Grzegorz Psuj, prof. ZUT, Dziekan Wydziału Elektrycznego
  2. Przewodniczący Zespołu ds. kierunku Automatyka i Robotyka – Grzegorz Kaczmarek, ASTOR Sp. z o o.
  3. Przewodniczący Zespołu ds. kierunku Elektrotechnika – Jan Klich, KK Wind Solutions Sp.                 z o.o.
  4. Przewodniczący Zespołu ds. kierunku Teleinformatyka – Paweł Malik, GRYFTEC Embedded Systems Sp. z o.o.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, spotkanie oraz aktywny udział we współpracy na rzecz budowania relacji między środowiskiem naukowym i gospodarczym oraz wspólnego kształtowania przyszłości naszego Wydziału. Wyrażamy jednocześnie nadzieję na kontynuację stałej formuły współpracy, opartej na wymianie informacji dotyczących potrzeb kształcenia oraz na dalszym rozwijaniu współpracy pomiędzy środowiskiem przemysłowym a akademickim.

Fot. Natalia Lisowska