W środę, 13 maja 2026 r. o godz. 17:00, na Wydziale Elektrycznym ZUT w Szczecinie (budynek przy ul. 26 Kwietnia 10, sala 301) odbędzie się kolejny otwarty wykład pt. „Historia elektryfikacji kolei”.
Wykład poprowadzi Lena Sudoł ze Studenckiego Koła IEEE SB Szczecin.
Spotkanie poświęcone będzie historii rozwoju kolei elektrycznej oraz najważniejszym osiągnięciom elektrotechniki, które wpłynęły na współczesny transport kolejowy. Uczestnicy będą mogli poznać zarówno historyczne początki elektryfikacji kolei, jak i rozwój nowoczesnych technologii wykorzystywanych obecnie w systemach kolejowych.
Serdecznie zapraszamy.






